Aktualności z życia parafii

Piątek, Czerwiec 9, 2023, 21:28

W sobotnie przedpołudnie, 26 maja 2023r. w domu katechetycznym został zorganizowany przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej działający przy Bazylice św. Jerzego w Kętrzynie VII Przegląd Piosenki Religijnej o tematyce maryjnej . Do udziału w tym muzycznym przedsięwzięciu zgłosiło się 6 solistów, oraz 2 zespoły : schola dziecięca „ Od Aniołka” i schola uwielbienia „Słowiki” reprezentująca nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie . W przeglądzie uczestniczyli uczniowie i młodzież szkolna z kętrzyńskich szkół.. Przegląd otworzył ks. Proboszcz Stanisław Majewski witając wszystkie mamy, dziadków, uczestników i organizatorów. Zgromadzonych w atmosferę pieśni Maryjnej wprowadziła schola uwielbienia „Słowiki” pieśnią „Naomi”. Na scenie zabrzmiały pieśni i piosenki maryjne w wykonaniu uzdolnionych wykonawców. Każdy wykonawca miał szansę zaprezentowania na scenie dwóch utworów o tematyce Maryjnej.
Wszystkie dzieci wykazały się wielką doskonałością interpretacji treści piosenek ja i możliwościami wokalnymi. Poprzez pieśni uczestnicy wyśpiewali miłość do Matki Bożej i ukazali Jej duchowe piękno w utworach : „Droga Matko”, „Wśród tylu dróg ”, „Mama-Królowa” , „Czarna Madonna,” „Chwalcie łąki umajone”, „Była cicha i piękna jak wiosna ,”Maryjo czy Ty wiesz ,”Kim jest ta”, ”Maryja śliczna Pani” .
Po wysłuchaniu wszystkich uczestników postanowiono przyznać wszystkim jednakowe nagrody: podziękowania i piękne albumy z pieśniami religijnym, maryjnymi i patriotycznymi. Liczymy ,że pieśni zawarte w nich posłużą do inspiracji wokalnych na przyszły Przegląd. Sponsorem nagród był Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Na zakończenie piękno Matki Bożej, wyśpiewane zostało przez wszystkich pieśnią „Chwalcie łąki umajone”. To sprawiło że ,w tym dniu staliśmy się bliżej Boga i Jego Matki. Występy oceniała komisja w składająca się z członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy bazylice św. Jerzego . Prowadzeniem Przeglądu zajęła się pani Wiesława Rusiecka Dziękujemy dyrektorom, nauczycielom i rodzicom za profesjonalne przygotowanie dzieci.
Copyright ©2019 Rzymskokatolicka Parafia św. Jerzego w Kętrzynie, All Rights Reserved.